ПАЙОВИЙ ВНЕСОК. Ж/К «ЕВРИКА»

 До списку всіх новин
18.12.2019
ПАЙОВИЙ ВНЕСОК. Ж/К «ЕВРИКА»

Шановні довірителі!

Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначає, що сплата пайової участі у створені і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту передує прийняттю в експлуатацію завершених будівництвом багатоповерхових житлових будинків.

Ось уже понад рік ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» спрямовує свої зусилля на вирішення питання щодо сплати пайової участі по житловим будинкам №14 та №18  ж/к «ЕВРИКА».

Втім, поки що безуспішно. Так, Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ухиляється від видачі ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» примірника договору про пайову участь у створені і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва та розрахунку обсягу пайової участі (внеску) у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста по житловим будинкам №14 та №18 ж/к «ЕВРИКА».

Натомість Департамент економіки та інвестицій наполягає на сплаті боргів ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» за попереднього забудовника ПрАТ «Побутрембуд».

Через те, що ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» вичерпало можливості для мирного вирішення спору з Департаментом економіки та інвестицій, керуючись Кодексом адміністративного судочинства України, який визначає завдання адміністративного судочинства та встановлює юрисдикцію адміністративних судів, ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» оскаржило до Окружного адміністративного суду м. Києва протиправну бездіяльність Департаменту економіки та інвестицій.

Відкриваючи провадження в справі №640/10877/19, в ухвалі від 20.06.2019р. судом було зазначено, що спір між ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» та Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради виник із публічно-правових відносин та належить до юрисдикції адміністративних судів, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства за правилами спрощеного провадження.

Нажаль, судом не було дотримано розумного строку розгляду справи, який не повинен перевищувати 60 днів із дня відкриття провадження у справі. Лише після письмового звернення ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» до керівництва суду розгляд справи було відновлено.

Однак, 29.11.2019р. провадження по справі №640/10877/19 було закрито, оскільки суд змінив свою думку щодо можливості розгляду справи за правилами адміністративного судочинства.

Зважаючи на те, що міська влада неодноразово демонструвала неприховану зацікавленість в отриманні від ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» грошових коштів за борги попереднього забудовника, у фаховому середовищі не викликає подив таке судове рішення, яке на наше переконання є протиправним.