ПРЕС-СЛУЖБА ІНФОРМУЄ

 До списку всіх новин
26.03.2019
18.03.2019р. відбулось засідання Постійної комісії Виконавчого органу київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – Постійна комісія) за участі голови вказаної комісії Кличка В.В. та заступника голови Київської міської державної адміністрації – першого заступника голови Постійної комісії Пантелеєва П.О., який виконував функції головуючого засідання.

На засіданні Постійної комісії було прийнято рішення доручити структурним підрозділам та підпорядкованим підприємствам КМДА вжити аварійно-попереджувальних заходів, направлених на розбирання конструкцій елементів естакади з пальовими фундаментами на перетині вулиці Колекторної та проспекту Петра Григоренка.

Як зазначається у протоколі засідання Постійної комісії, вказане рішення мотивоване доповіддю голови правління ПрАТ «АК «Київводоканал» про можливе порушення технічного стану напірних каналізаційних колекторів при проходженні через естакаду вантажних транспортних засобів.

Необхідно зауважити, що естакада з пальовими фундаментами на перетині вулиці Колекторної та проспекту Петра Григоренка була збудована саме з метою захисту та гарантування відсутності загрози магістральним каналізаційним мережам Бортницької станції аерації при переміщенні вантажів транспортними засобами на будівельний майданчик ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ». Естакада збудована із додержанням усіх вимог технічного завдання, виданого ПрАТ «АК «Київводоканал» для проектування вказаної споруди та влаштування тимчасових під’їзних шляхів до будівельного майданчика.

З огляду на зазначене, рішення Постійної комісії щодо розбирання естакади є безпідставним, оскільки наявність будь-якої загрози від існування естакади не підтверджена жодним документом.

Крім того, прийняття рішення Постійної комісії, як і його виконання, є прямим порушенням ухвали Господарського суду міста Києва про вжиття заходів забезпечення позову від 08.02.2019р. у справі № 910/1424/19, якою Київській міській раді, Київській міській державній адміністрації та будь-яким іншим особам заборонено здійснювати демонтаж тимчасових під’їзних доріг та споруд, влаштованих для забезпечення заїзду будівельної техніки на земельну ділянку кадастровий номер 8000000000:96:001:0008.

Не зважаючи на зазначене, 25.03.2019р. підрозділи Київської міської державної адміністрації при дієвій підтримці поліції розпочали та продовжують здійснювати роботи з розбирання естакади без будь-яких документів, які санкціонують, регламентують цей процес, або підтверджують необхідність демонтажу естакади.

Наразі важка будівельна техніка Комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» та Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), завезена для розбирання естакади на перетині вулиці Колекторної та проспекту Петра Григоренка, в порушення елементарних правил безпеки розміщена безпосередньо на каналізаційних колекторах, які багато років знаходяться в аварійному стані, що може призвести до невідворотних наслідків і техногенної катастрофи у місті Києві (якщо колектори не витримають навантаження будівельної техніки).

Забудовник звернувся із цього приводу з відповідними заявами до правоохоронних органів і супроводжуватиме розгляд порушень київської міської влади у встановленому законом порядку.

Не зважаючи на спроби керівництва столиці перешкодити та зупинити спорудження ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», будівництво залишається законним, і забудовник вживає всіх можливих заходів щодо продовження будівельних робіт та здійснює заходи щодо захисту інтересів довірителів.