ЗАБОРОНА НА ДЕМОНТАЖ

 До списку всіх новин
29.08.2018
Шановні пані та панове!

З глибоким обуренням повідомляємо про незаконні дії Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради та  Комунального підприємства «Київблагоустрій» щодо демонтажу тимчасової огорожі на об’єкті будівництва ПС 110/10 ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ». Своїми цинічними діями вони не тільки показали зневагу до закону, але й знехтували інтересами значної кількості мешканців Дарницького району, забезпечення яких електроенергією залежить від побудови вказаної підстанції.

Запевняємо, що ТОВ «Аркада-Будівництво» має всі законні підстави для встановлення тимчасової огорожі на період виконання будівельних робіт на об’єктах забудови ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ».

На виконання вимог Правил благоустрою м. Києва та з метою дотримання вимог державних будівельних норм, ТОВ «Аркада-Будівництво» у встановленому порядку отримало контрольні картки на встановлення тимчасової огорожі навколо будівельних майданчиків ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ».


З метою продовження дії контрольних карток Забудовник подав до Департаменту міського благоустрою всі необхідні документи та виконав усі вимоги, передбачені законом для їх продовження. Проте, Департамент міського благоустрою, зловживаючи владними повноваженнями, не надав жодної відповіді щодо продовження терміну дії контрольних карток у встановлені строки.

Як стало відомо, Департамент міського благоустрою, порушуючи норми чинного законодавства, безпідставно та протиправно призупинив дію вищевказаних контрольних карток, посилаючись на соціальну напругу. При цьому, Департаменту міського благоустрою добре відомо, що п. 15.5 та п. 15.5.1 Правил благоустрою м. Києва не передбачено такої підстави призупинення дії контрольних карток, як соціальна напруга.

Також, Департаменту міського благоустрою та  КП «Київблагоустрій» відомо те, що тимчасові огорожі навколо будівельних майданчиків встановлені в межах земельної ділянки, яка на законних підставах знаходиться в оренді Замовника будівництва та при наявності у Забудовника чинного дозволу на виконання робіт, а тому в силу ст. 26-1 Закону про благоустрій, жодних дозволів на порушення об'єктів благоустрою вимагатися не повинно.

Проте, незважаючи на зазначене, усвідомлюючи протиправність своїх дій, КП «Київблагоустрій» безпідставно та всупереч нормам закону, здійснило демонтаж тимчасової огорожі на об’єкті будівництва ПС 110/10 ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ».

З метою захисту порушених прав, ТОВ «Аркада-Будівництво» звернулося до суду з позовом про визнання дій Департаменту міського благоустрою щодо призупинення контрольних карток на тимчасове порушення благоустрою та дій КП «Київблагоустрій» щодо демонтажу тимчасової огорожі на об’єкті будівництва протиправними.

Також, ТОВ «Аркада-Будівництво» було подано клопотання про забезпечення позову шляхом накладення заборони Департаменту міського благоустрою та КП «Київблагоустрій» вчиняти будь-які дії, спрямовані на демонтаж тимчасової огорожі на об’єктах будівництва ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ» . Клопотання було мотивоване явною незаконністю дій Департаменту міського благоустрою та  КП «Київблагоустрій».

Суд, розглянувши клопотання та дослідивши надані документи, погодився з аргументами ТОВ «Аркада-Будівництво» та виніс Ухвалу про забезпечення позову, якою заборонив Департаменту міського благоустрою та КП «Київблагоустрій» вчиняти будь-які дії, спрямовані на демонтаж тимчасової огорожі на будівельних майданчиках ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», а також виносити будь-які приписи або інші розпорядчі документи щодо демонтажу тимчасової огорожі на вказаних будівельних майданчиках.

У даному випадку, задоволення судом клопотання про забезпечення позову, доводить те, що в діях Департаменту міського благоустрою та КП «Київблагоустрій» вбачаються ознаки протиправності, а тому суд своїм рішенням зобов’язав вказані органи, до вирішення справи по суті,  утриматися від дій, які порушують чи можуть порушити права та інтереси Забудовника.